Programista-PLC / Inżynier rozruchu (m/k) - Niemcy

thyssenkrupp Automation Engineering, siedziba Chemnitz

thyssenkrupp Automation Engineering jest działającą na skalę międzynarodową jednostką biznesową segmentu Multi Tracks grupy thyssenkrupp AG. Firma łączy wszystkie działania z zakresu montażu akumulatorów i baterii koncentrując się na transformacji w kierunku elektro-mobilności. Firma jest silnym i niezawodnym partnerem dla swoich klientów, który optymalizuje swój łańcuch wartości i wzmacnia swoją wydajność. Naszych pracowników cechuje kreatywność, zaangażowanie i duch pracy zespołowej: stanowi to podstawę wymagającej i innowacyjnej technologii. thyssenkrupp Automation Engineering zatrudnia ponad 1400 pracowników w 10 różnych krajach świata.

Programista-PLC / Inżynier rozruchu (m/k)

Twoje zadania

  • Odpowiedzialność za realizację budowy oprogramowania oraz wdrożenie małych i średnich projektów automatyki, jak również tworzenie programów PLC i interfejsów użytkownika
  • Programowanie, parametryzacja i uruchomienie zakupionych urządzeń (technologia wkręcania, osie NC, technologia wtrysku, urządzenia pomiarowe, drukarki, skanery, embossery itp.)
  • Wdrażanie wewnętrzne i ponowne wdrażanie u klienta
  • Optymalizacja procesów, omawianie ich koncepcji oraz ich zmian z klientem na placu budowy
  • Tworzenie instrukcji obsługi i dokumentacji oprogramowania
  • Prowadzenie odpowiednich szkoleń dla personelu klienta w zakresie obsługi i konserwacji

Twój profil

  • Ukończone co najmniej 3-letnie specjalistyczne szkolenie zawodowe
  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe w branży motoryzacyjnej i obycie w specjalistycznych dla tej  dziedziny sterowaniu i elektrotechnice
  • Dobra wiedza techniczna związaną z produktem firmy
  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Umiejętność pracy w zespole, samodzielność i odpowiedzialność za własne działania
  • Prawo jazdy
  • Chęć do służbowych podróży krajowych i zagranicznych

Obierz nowy kierunek.

Ucieczka od rutyny, podjęcie się nowych zadań lub długo oczekiwana zmiana miejsca pobytu - zawsze istnieją powody, by rozejrzeć się za nową pracą. Pracownikom thyssenkrupp, chcącym się aktywnie zmieniać, otwieramy nowe możliwości i dbamy o ich rozwój.

thyssenkrupp przywiązuje dużą wagę do równości szans. Chętnie przyjmiemy zgłoszenia od osób niepełnosprawnych, których integracja jest dla nas istotna.

thyssenkrupp System Engineering GmbH
Human Resources Chemnitz
Christin Schramm
Zeißigstraße12
09337 Hohenstein-Ernstthal
Tel. +49 (0)3723 62-13321
Christin.Schramm@thyssenkrupp.com

Stanowisko Programista
Branże Auto-Moto, Rozwój aplikacji i systemów IS/IT, Technologia i rozwój, Produkcja i przemysł
Wymagane umiejętności językowe Język niemiecki – Poziom zaawansowany/biegły (C1 + C2), Język angielski - W mowie i piśmie, wszystkie języki
Numer REGON ID-2402/24092021