Lekarz transfuzjolog / lekarz (k/m) - Centrum Przetwarzania Osocza w Cottbus

Praca możliwa od zaraz - pełen etat lub część etatu - niemiecka umowa o pracę

Kim jesteśmy

Stanowimy Centrum Przetwarzania Osocza w Niemczech. Pracujemy dla ludzi. Pracujemy z ludźmi. Nasi dawcy osocza krwi są dla nas bardzo ważni. Oczywistym jest, że korzystamy z najnowocześniejszych technologii. Nie trzeba też dodawać, że to nasi pracownicy sprawiają, że nasza praca jest tak bardzo wartościowa. Jesteśmy dobrzy. I chcemy być jeszcze lepsi. Aby móc nadal pomagać ludziom i ratować życie ludzkie – ratuj z nami.

Do naszego Centrum Przetwarzania Osocza w Cottbus poszukujemy

lekarza transfuzjologa / lekarza (k/m)

Zadania, które na Ciebie czekają:

Zapewnienie bezpieczeństwa transfuzji poprzez badania:

  • przeprowadzenie szczegółowego wywiadu
  • dokładne badanie fizykalne

udzielenie informacji medycznych dotyczących dawstwa osocza:

  • omówienie możliwych skutków ubocznych
  • możliwe zachowania ryzykowne potencjalnego dawcy (k/m)
  • aspekty żywieniowe
  • zagadnienia z zakresu edukacji zdrowotnej
  • zachowanie dawcy (k/m) przed i po oddaniu osocza

Ponadto nadzorowanie całej procedury przyjęcia chętnych dawców, szkolenie naszego personelu niemedycznego (k/m) oraz ocena wartości laboratoryjnych dawców (k/m).

Twoje godziny pracy:

pełen etat lub część etatu

  • 40 do 20 godzin tygodniowo
  • 5 dni w tygodniu (dni robocze)
  • 8 do 5 godzin dziennie
  • zmiana przedpołudniowa i popołudniowa (7:30 do 20:30)

Nasze oczekiwania:

Czy jesteś lekarzem z ukończonym wykształceniem, znasz język niemiecki na poziomie B1, możesz ubiegać się w Niemczech o zezwolenie na wykonywanie zawodu i lubisz pracę w zespole? Jeżeli jeszcze dobrze posługujesz się komputerem, to nie powinieneś zwlekać.

Informacja dotycząca zezwolenia na wykonywanie zawodu:

Warunkiem koniecznym jest znajomość języka niemieckiego (co najmniej B1) oraz chęć uzyskania zezwolenia na wykonywanie zawodu w Niemczech. Dla obywateli UE jest to stosunkowo łatwe i odbywa się zgodnie z dyrektywą UE. Trzeba tylko skompletować dokumenty i zdać egzamin z „języka specjalistycznego”, do którego istnieją kursy przygotowawcze.

Co oferujemy:

Pracę, która ma sens i ratuje życie. Pracodawcę, który pomoże Ci w przeprowadzce i formalnościach. Kolegów, którzy docenią Twoją pracę i będą z Tobą ściśle współpracować. Doskonałą równowagę między życiem zawodowym i prywatnym oraz godziwe wynagrodzenie.

Kontakt:

Octapharma Plasma GmbH
Straße der Jugend 113, 03046 Cottbus

Kontaktní osoba: Christoph Meißner, Personalreferent
E-Mail: stellenanzeigen@octapharma.com

Internet: www.octapharmaplasma.de

Stanowisko Lekarz – różne specjalizacje
Branże Opieka zdrowotna i pomoc społeczna
Rodzaj etatu Różne możliwości
Wymagane umiejętności językowe Język niemiecki – Poziom średnio zaawansowany wyższy (B2)
Numer REGON ID-2537/17092021